דלג לתוכן המרכזי דלג לתפריט צד
גודל טקסט:
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
4 - חיפוש
הצהרת נגישות
EN

יתרונותיה הרבים של תקרת ספנקריט

תקרת ספנקריט, אחד הפיתוחים הבולטים והחשובים בתחום הבנייה בעשור האחרון, נעשית פופולרית יותר ויותר, בעיקר בשל יתרונותיה הרבים בבנייה מסוגים ולצרכים שונים. מה הופך תקרות אלו לבחירה טובה כל כך?

תקרת ספנקריט מספקת יתרונות באיכות ובבטיחות

תקרות ספנקריט נבנות מלוחות בטון דרוך בטכנולוגיה מתקדמת המאפשרת ליצור חומר יציב ועמיד בלחצים על פי חישוב מדוייק של מהנדסים המותאם לצרכי המבנה. הבטון נבדק בכל שלב ייצור, ומתבצעים תהליכי אבטחת איכות ובקרת ייצור על פי אמות מידה מחמירות ונוקשות כדי לוודא שהוא עומד בסטנדרטים הגבוהים ביותר ובתקנים עולמיים לבטון מסוג זה.

רמת הפיקוח והעבודה היא מהגבוהות ביותר האפשריות בשל השימוש במכשור מדוייק וממוחשב המודד את נתוני החומר. זוהי בניה מתועשת בה הייצור כולו מתרחש בתנאי מעבדה המאפשרים להפיק תוצר מושלם ומדוייק על פי התכנון ההנדסי. בשל כל זאת, התקרה הסופית המורכבת עשויה מהחומרים האיכותיים ביותר ויכולה לעמוד בלחצים גבוהים יותר מכל חומר בנייה אחר, למרות משקלה הנמוך יחסית. קראו עוד על המלחמה של ספנקריט ברעידות האדמה.

משקל נמוך זה מהווה יתרון נוסף, שכן הוא בזכותו התקרה מעמיסה פחות על היסודות והבניין כולו, ולכן מעלה את רמת הבטיחות של הבנייה.

בשל הרכבת הלוחות (לוח"דים) באופן יבש בבניין, אין צורך בעבודות יציקה רטובה של בטון, כפי שהיה נהוג בעבר. יציקה רטובה עלולה לגרום לנזקי רטיבות באזורים אחרים של המבנה ולסכן את יציבותו. השימוש בהרכבה יבשה באתר מונע את נזקי הרטיבות במבנה ומעניק לו עמידות גבוהה יותר.

בגלל ההרכבה הנוחה, יש צורך בפחות כח אדם כדי לבצע את התקנת התקרה, מה שמפחית את מספר התאונות ומעלה את רמת בטיחות העובדים באתר.

תקרות הספנקריט מאפשרות גם גמישות רבה בבנייה – קל יחסית להתאים ולחתוך את הלוחות על פי הצורך מבלי שהבטיחות תיפגם כלל, מכיוון ששיטת ההתקנה אינה משתנה.

 

יתרונות כלכליים משמעותיים

מעבר ליתרונות האיכותיים והבטיחותיים, לשיטת הבנייה של תקרת ספנקריט גם יתרונות כספיים. בעזרתה ניתן לייצר חסכון תקציבי משמעותי הניתן לחישוב ולמדידה, ולשמור על עלויות בנייה נמוכות יחסית ומחיר קבוע לצרכן.

כיצד תקרות ספנקריט מועילות בחסכון?

ראשית, בניית לוחות תקרות ספנקריט נעשית באופן תעשייתי, על ידי מכונות מתקדמות, מה שמאפשר מהירות הכנה גבוהה יותר בפחות שעות עבודה. גם ההרכבה בשטח אינה מצריכה כח אדם כה רב ושעות עבודה כה רבות כמו שיטת היציקה הרטובה. אמנם כח האדם העובד בשיטות מתקדמות יותר חייב להיות מקצועי ומיומן יותר, אך עדיין ההרכבה המהירה והקלה מאפשרת לחסוך בעלויות בסעיף זה.

שנית, בשל חוזק ועמידות החומר ממנו עשויות תקרות אלו, אין עוד צורך בחומר כה רב ליצירת לוחות עבים – ניתן להשתמש בכמות פחותה של חומרים ובלוחות דקים יותר. בתוספות לבניינים קיימים ניתן תוך זמן קצר להרכיב תקרה נוספת ללא צורך בהקמת תבניות עץ ליציקת בטון והכנות אחרות. החסכון הכספי הוא עצום בשל כך.

שילוב מושלם של פונקציונאליות ואסתטיקה

תקרות הספנקריט מספקות שילוב מיוחד בין פונקציונאליות ואסתטיקה – ניתן להשתמש בהן גם כשנדרשים פתרונות בנייה מיוחדים, וגם ליצירת אפקטים עיצוביים כגון טקסטורות, צבעים, ועוד.

בניה ירוקה כבר אמרנו?

בימינו לא ניתן עוד להתעלם מן הצד האקולוגי של תחום הבנייה, וחשוב להתייחס גם לדרכים בהן ניתן למנוע או לפחות להפחית ככל האפשר נזקים סביבתיים הנגרמים בשל בנייה. תקרות ספנקריט מספקות דרך מצויינת לשמירה על בנייה ירוקה וקיימות. במקום יציקה מזהמת של בטון באתרי הבנייה השונים והצורך בהובלה של בטון נוזלי בכמויות אדירות במשאיות מיוחדות, לוחות התקרות מיוצרות במקום אחד, וניתן להובילן באופן המאפשר חיסכון במספר כלי ההובלה הנדרשים. כך נוצרת הפחתה בזיהום האוויר, בשימוש במים ובזיהום הקרקע וסביבתה הטבעית, לטובת הציבור כולו.