דלג לתוכן המרכזי דלג לתפריט צד
גודל טקסט:
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
4 - חיפוש
הצהרת נגישות
EN

הצורך במיגוניות בעקבות המצב הבטחוני

רכישת מיגונית נמצאת בכפות ידייך
מיגונית בעקבות המצב הבטחוני

מדוע יש צורך במיגוניות?

המצב ביטחוני במדינת ישראל מחייב כי לכל אזרח במדינה יהיה מיגון מתאים כנגד איום הרקטות ואלו אכן ההוראות של פיקוד העורף ומשרד הביטחון. אדם שיישאר חשוף לאיום הרקטות יימצא במצב קשה וחמור ויסכן את חייו.

ההגנה מפני רקטות היא אקוטית בישראל של המאה ה-21. השאלה היא כיצד ניתן לעשות זאת? כיום מחייב פיקוד העורף לבנות בכל בניין חדש ממ"ד אשר יגן על הבית מפני הרקטות, אך מה עושים בבתים שנבנו ללא ממ"ד ומה עושים במרחבים ציבוריים אשר בהם לא ניתן לבנות הגנה נייחת כנגד הרקטות? התשובה לכך היא מיגוניותמבנה נייד מבטון ניתן להנחה בכל מקום ומקום והוא מספק הגנה מושלמת כנגד ירי רקטות.

מה יתרונות המיגוניות?

מיגוניות הן התשובה לפער שיש בין המרחב הציבורי והחשיפה לירי הרקטות וזאת עקב ניידותן אך למיגוניות יתרונות נוספים ההופכים אותם לכה מבוקשים. מיגוניות עשויות מבטון מזויין וכך הן עמידות בפני כמויות רבות של חומר נפץ הנישא על ידי הרקטות ומעניקות הגנה מושלמת לחוסים בהן. יתרון נוסף של המיגוניות היא העובדה שאנשים רבים יכולים לחסות בתוכן וכך כמה מהן יכולות לספק הגנה לאנשים רבים. בנוסף חשוב לזכור כי ההשקעה הכספית במיגוניות היא נמוכה יחסית ואינה דורשת מאמץ תקציבי רב מצד הרשויות או האנשים הפרטיים אשר מציבים אותם. כך המיגוניות פתרו בעיה ארוכת שנים בתחום המיגון בארץ והן מספקות הגנה מקיפה לכלל האוכלוסייה.

על מה להקפיד בקניית מיגוניות?

כאשר אנו מחליטים לקנות מיגונית אנו חייבים לחשוב על מספר אספקטים וזאת מן הטעם שמדובר בתחום המציל חיים ואם המיגונית לא תהיה ברמה גבוהה הרי שאנשים יכולים להיפגע. ראשית, חייבים לוודא כי המיגונית נעשית מחומר הגלם הטוב ביותר שיש וזאת בכדי שתעמוד בזעזועים מחומר הנפץ שברקטות. בנוסף, חייבים לוודא כי אנו קונים את המיגוניות רק אשר זהו תחום ההתמחות שלה ואנו יודעים כי אנו יכולים לסמוך עליה ועל איכות עבודתה. כמובן שחשוב גם להקפיד על השירות הניתן בחברה ולוודא כי הוא ברמה הגבוהה ביותר בכדי שיספק מענה לצרכים שלנו.

עקב חשיבותן של המיגוניות אנו רואים כי ישנה משמעות עצומה לפריסה שלהן כהגנה אל מול איום הטילים, ואכן הרשויות השונות החלו לפרוס אותן באזורי העימות וביישובים נוספים.