דלג לתוכן המרכזי דלג לתפריט צד
גודל טקסט:
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
4 - חיפוש
הצהרת נגישות
EN

היתרונות והחסרונות של מיגוניות

איש עסקים מוטרד ממשבר כלכלי
איש עסקים מוטרד ממשבר כלכלי

ישראל היא מדינה נפלאה שהאנשים עולים אליה מכל המקומות בעולם. עם זאת, הסכסוך עם שכנינו מחייב אותנו לשמור על עצמנו ועל הקרובים לנו ולחשוב על פתרונות שיספקו לנו בטחון והגנה בזמנים קשים. 

לשם כך פיקוד העורף דואג לפעול מדי שנה ולתת טיפים והוראות כיצד לפעול במצבים כאלו או אחרים, אך בנוסף לכך אנו צריכים לדאוג לחלק מהפתרונות בעצמנו. במאמר זה נדבר על יתרונות וחסרונות של מיגוניות בטון. 

מיגוניות בטון או ממ"ד?

זו שאלה שעולה אצל אנשים רבים והיא טבעית לגמרי - האם כדאי להשקיע בבנייה של ממ"ד או שאפשר "להתפשר" על מיגונית?

כמו שציינו מקודם, המציאות שאנו חיים בה דורשת נוכחות של ממ"ד או מיגונית בתוך או ליד הבית. עם זאת, לא לכולם יש את האמצעים הכספיים להשקיע בהרחבה של בית ולבנות ממ"ד, כמו כן, הדבר דורש התעסקות בביורוקרטיה והוצאה של אישורים רבים, מה שלוקח זמן. תוכלו לקרוא בהרחבה על הנושא במאמר: מיגונית או ממ"ד

למזלנו, קיימים פתרונות זולים יותר כמו מיגוניות. מוצר זה ניתן לרכוש בעלות הרבה יותר זולה ולקבל פתרון מיידי לבעיה. 

יתרונות וחסרונות של מיגוניות

כמו שציינו מקודם, היתרון העיקרי של מוצר זה, הוא דווקא המחיר אל מול התמורה. כמו כן, הדבר אינו דורש אישורים מיוחדים וכל מה שצריך לעשות לאחר הרכישה, זה להביא את המוצר עד לחצר ביתכם ופשוט להניח אותו שם. דבר זה נותן אפשרות להישאר בטוחים במצבים בהם אין אפשרת להשקיע בבנייה של ממ"ד משל סיבות כספיות או ביורוקרטיות.

קיימים גדלים שונים של מיגוניות וניתן לרכוש מוצר שבו יכולים לשהות זוג בלבד או מיגונית שמתאימה גם לעשרה אנשים. לדוגמה, קיימים מקומות בארץ שבהם אין מקלטים בכל השכונה והפתרון הטוב ביותר עבור אנשים שגרים בשכונות אלו, היה לרכוש מספר מיגוניות. כמו כן, במקרה בו מדובר על שכונה שלמה, הכסף לרכישה של מיגונית מתחלק בין כולם, לכן הפתרון הופך להיות זול עוד יותר מאשר בנייה של ממ"ד לכל אדם בנפרד.

מוצר זה יכול להתאים במצבים אלו:

  • אנשים שלא יכולים לאפשר לעצמם מבחינה כספית בנייה של ממ"ד, או לא מצליחים לקבל את האישורים הדרושים והסכמת השכנים לבניית ממ"ד.
  • מוסדות ציבור שהמיגון אצלם לא יכול להספיק בעת צרה
  • עיריות ויישובים הרוצים להבטיח מיגון מקסימלי גם מחוץ לבתי התושבים (למשל: בפארקים ובמשטחים ציבוריים)
  • שימוש אחר. כמובן שבסופו של דבר מדובר על מרחב שניתן לעשות בו גם שימושים אחרים, כגון מחסן, משרד ואפילו חדר משחקים.  

היכן כדאי לרכוש מגוניות?

מכיוון שמדובר על תחום כל כך חשוב כמו הגנה, חשוב מאוד לרכוש את המוצר מחברה איכותית, בעלת מוניטין. על מנת לעשות זאת, אנו ממליצים לבדוק תגובות על המוצרים של החברה ועל העסק עצמו. קחו שחשבון כי הביקורת הכנה ביותר, היא מצד הלקוחות הקודמים של אותה החברה. לשם כך, הנכם יכולים להיעזר ברשתות חברתיות, לדוגמה, פייסבוק או פורומים שונים, לפתוח אשכול או למצוא קבוצה רלוונטית שעוסקת בתחום המגוניות ולבקש מהאנשים לתת המלצות ולספר על חוויות אישיות של רכישת מגוניות.

אנו מקווים כי מאמר זה עזר לכם וכעת הנכם מודעים לכל היתרונות והחסרונות של מגוניות.

יש לכם שאלה? מוזמנים ליצור אתנו קשר או להתקשר 08-8522204 ונשמח לעזור.


מפעלי אשקריט באשדוד מתמחים בבנייה מתועשת ובייצור מיגוניות לצרכים ביטחוניים המאושרות לפי דגם משרד הביטחון ופיקוד העורף. אשקריט גאה להיות החברה המובילה בישראל לייצור מיגונית מבטון מזוין המספקת הן ביטחון מקסימלי והן נגישות וזמינות לכל אתר ברחבי הארץ.