דלג לתוכן המרכזי דלג לתפריט צד
גודל טקסט:
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
4 - חיפוש
הצהרת נגישות
EN

למה משמשת מיגונית? מיגון חכם תחת לחץ הזמן

מיגון בזמן קצר
מרחב מוגן מהיר ויעיל

אירועים ביטחוניים המתרחשים לא מעט בשנים האחרונות, לא רק בעוטף עזה אלא גם במקומות נוספים במדינה, מראים פעם אחר פעם כמה מציאות רגועה יכולה להתהפך ברגע ולהפוך למצב על סף מלחמה. לכן חשוב להיות ערוכים מראש כשלנושא הזמן ישנו אפקט קריטי, הן לגבי זמן ההגעה לאמצעי המיגון בעת הצורך והן לזמן הדרוש להיערכות, כולל קבלת היתרים להקמת אמצעי המיגון. מרחב מוגן הנחשב יעיל ביותר מבחינת הזמן הוא המיגונית. מיגונית מספקת מיגון מהיר, בזמנים קריטיים במיוחד ליצירת מרחב מוגן מוסדי עם זמן ההיערכות לעתים מינימלי.

 

איך משחק ומשפיע הזמן בכל הקשור למיגונית?

כל מי שהיה במלחמת לבנון השנייה, במבצעים כמו "צוק איתן" או בעוטף עזה מבין עד כמה הזמן הוא קריטי בשעת חירום, נתון המשתקף בצורה ברורה גם מתוך הוראות פיקוד העורף.
לזמן ישנם היבטים נוספים גם בכל הקשור לשלב ההיערכות לשעת חירום והדאגה למרחב מוגן. מרחב מוגן עבור מוסדות ובכלל חייב להיות מוכן בזמן, מהיר ויעיל. מיגוניות ניידות ומיגוניות למוסדות יש להן יתרונות גדולים על אמצעי מיגון אחרים (כמו ממ"ד ומקלט ציבורי למשל) מבחינת פרוצדורת היתרים וזמן ההקמה שלהן:

 • זמן לקבלת האישורים להצבת מיגונית

  ישנו הבדל בין הזמן הנדרש לקבלת האישורים כשמדובר על מיגונית לאנשים פרטיים לבין הזמן הנדרש להצבת מיגוניות למוסדות. למוסדות ניתן פטור לקבלת היתרים מן הרשות המקומית בצו שהוציא פיקוד העורף, לכן הזמן הנדרש למוסדות בהיבט הצגת אישורים הוא מינימלי ביחס לפתרונות מיגון אחרים.

  כל שנדרש הוא בדיקה ואישורים רשמיים כי המיגונית הנרכשת עומדת בדרישות. את זמן קבלת האישורים עבור אנשים פרטיים קובעת הרשות המקומית, והוא משתנה מישוב אחד לאחר. כמובן שככל שישוב נמצא קרוב לקו העימות כך יקבל התושב אישור מהר יותר להצבת מיגונית בשטחו הפרטי. כסיכום ניתן לומר שההיתרים להצבת מיגונית לכל המגזרים מהירים הרבה יותר מהיתרים הניתנים לאמצעי מיגון אחרים ואחת מהמשימות החשובות היא למצוא חברה אמינה, מקצועית ואיכותית.
 • הזמן הנדרש מרגע קבלת האישור ועד הצבתה והשמשתה

  אם אתם בשלב מציאת מענה לצורך במרחב מוגן מוסדי או פרטי, עליכם לדעת כי הזמן העובר מרגע קבלת האישור, הזמנתה והצבתה של המיגונית במקום המיועד הוא קצר משמעותית ביחס לאמצעי מיגון אחרים כמו ממ"ד, מקלט ציבורי וכדו'. זמן האספקה משתנה מחברה לחברה ותלוי עד כמה החברה המציעה מיגונית למכירה ערוכה לעמוד בעומסים בימים בהם הביקוש גדל.

 • מחיר מיגונית

  מחיר המיגונית אף הוא משתנה מחברה לחברה, ונקבע בין היתר בהתאם למהירות בה החברה יכולה לייצר ולספק את המיגונית ולדאוג להצבתה בצורה תקנית. ככל שהחברה מוכרת יותר כך היא מאפשרת לעצמה לספק את המיגוניות במחיר נמוך יותר (יתרון הגודל). בתקופות לא רגועות עולה הלחץ ורק חברות גדולות, מקצועיות ובעלות ניסיון רב עומדות בעומסים. הדבר משמעותי במיוחד עבור מוסדות גדולים המחפשים כמות גדולה של מיגוניות למכירה על מנת ליצור מרחב מוגן ואיכותי המגן על האנשים הנמצאים בו היטב ותוך זמן קצר. מוזמנים לקבל מאתנו הצעת מחיר >>
 • הזמן הנדרש להגעה למיגונית בזמן אמת

  הזמן הנדרש להגעה למרחב מוגן באופן כללי משתנה על פי הנחיות פיקוד העורף מישוב אחד לאחר. ככל שישוב נמצא קרוב יותר לקו העימות כך זמן ההגעה הנדרש קצר יותר, כשבישובי עוטף עזה הוא יכול להיות גם 15 שניות. הצבת מיגוניות במקומות רבים בשטח המוסד מאפשרת לאנשים להגיע מהר אל המיגונית הקרובה ומקצרת את זמן ההגעה משמעותית לעומת זמן ההגעה למקלט. גם עבור אנשים פרטיים שבחצר הבית שלהם מוצבת מיגונית ניידת זמן ההגעה הוא קצר יותר מניסיון הגעה אל מקלט ציבורי הנמצא בסביבתם.
 • זמן השהות במיגונית

  זמן השהות במיגונית משתנה כמובן על פי המתרחש בשטח והאזעקות הנשמעות באותו אזור. על פי חוק, בכל אזעקה שנשמעת חובה להישאר במרחב המוגן עשר דקות, כך שעשר דקות הוא זמן מינימלי והוא עשוי להתארך בהתאם לממצאי השטח והוראות פיקוד העורף. לכן, ישנה חשיבות רבה לתנאי המיגונית והצורך שתספק תנאים נוחים, כמו: שטח וגובה שיאפשרו שהות נוחה, פתחי אוורור מספקים וזאת כמובן לא על חשבון מיגון אפקטיבי המתקבל מכך שהמיגונית עשויה בטון מזויין והיא עם קירות ותקרה בעובי מתאים.

לנצל את הזמן היטב ולעבוד עם חברה מקצועית

הערכות מוקדמת למצבי חירום הכרחית, ואל לחכות לרגעי האמת על מנת לגלות שאין לכם את הביטחון הראוי והמלא לשעת מלחמה. חברה מקצועית ובעלת ניסיון של שנים רבות כמו אשקריט תספק לכם ייעוץ והכוונה על מנת להבטיח שברגע האמת יהיה לכם מרחב מוגן ועם הגנה מקסימלית. רכישת מיגוניות עבור מוסדות ציבוריים מצריכה הערכות מוקדמת של שלבי תכנון מוקפדים בכל הקשור למיקומן וביצוע התשתיות הראויות לכך. רכישת מיגוניות מחברה מקצועית היא חיונית ותעשה את כל ההבדל בזמן אמת.