דלג לתוכן המרכזי דלג לתפריט צד
גודל טקסט:
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
4 - חיפוש
הצהרת נגישות
EN

מהם לוח"דים ולמה הם משמשים?

הרכבת קורות טרומיות
הרכבת קורות טרומיות

בנייה מתועשת הופכת כל פרויקט למהיר ומדויק. את האלמנטים השונים בונים במפעל בתנאים אידאליים ואלה משונעים לשטח. בניה מתועשת עושה שימוש במגוון חומרים ושיטות עבודה מתקדמות ומדויקות המשיגות יעילות, בטיחות ועמידות גבוהה. באמצעות טכניקות מתקדמות של יציקת בטון, בטון דרוך וברזל ניתן להגיע לתוצאות מרשימות מבחינה הנדסית, אשר שלא ניתן להשיג בשום דרך אחרת.

כשיש צורך במשטחים גדולים ללא תמיכה כמו בבניית גשרים או מבנים רחבי ידיים כמו קניונים, יש צורך לספק התנגדות משמעותית למשקלים שאלה נושאים. בכדי להיות קלי משקל ככל האפשר בנויים הלוח"דים עם חללים פנימיים, אלה אינם גורעים מעמידותם וזאת בשל הברזל הדרוך הרב היצוק בהם וטכניקת הדריכה המוטמעת בהם (קראו על פרוייקטים לדוגמא).

שיטות דריכת בטון: דריכת קדם \ דריכת אחר

בטון דרוך מכיל ברזל שעבר מתיכה. תבנית היציקה של בטון דרוך הינה ייחודית בכך שהיא מאפשרת את מתיחת הברזל וזאת על פי הדרישה ההנדסית. מתיחת הברזל גורמת לו להיות במצב של עומס מלאכותי בניגוד לכיוון עומס השימוש. זאת אומרת שאם פלטת רצפה של מחסן גדול נדרשת להתנגד למשקלה וכן למשקל כל העומסים הנשענים עליה, נדרשת זאת להפעיל התנגדות שווה לכך.

שיטת "דריכת קדם"

הברזל המתוח עושה בדיוק את זה ומייצר התנגדות מלאכותית בניגוד למומנט הכיפוף בשל תכונתו הקפיצית אותה רכש במתיכה. דריכה זאת נקראת "דריכת קדם" שכן היא מבוצעת לפני היציקה.

שיטת "דריכת אחר"

קיימת שיטת זיון המתבצעת לאחר שהמבנה הוקם ונקראת "דריכת אחר". בשיטה זאת משחילים כבל פלדה לתוך היציקה ומותחים. שיטה זאת אינה נחוצה בלוח"דים, שכן אלה מיוצרים באמצעות "דריכת קדם".

 

יתרונות הלוח"דים של אשקריט

  • מהירות ביצוע – אחד הפרמטרים החשובים הקובעים את הצלחת הפרוייקט הינו עמידה בזמנים. כשכל החלקים מוכנים וכל שנדרש זה לשנע ולהרכיב, זמן העבודה בשטח נותר מינימלי. הדבר חיוני במיוחד כשמדובר על גשר או מחלף גדול בכביש סואן ויש חשש לשיבושי תנועה.
  • ביצוע מושלם – בניית לוחד"ים נעשית בשטח המפעל ובתנאים מושלמים. כתוצאה מכך מקבלים גופים הנדסיים מדויקים מאד ובעלי תכונות פיזיקליות בדיוק על פי הדרישה ההנדסית. זאת בשל הציוד המתקדם וכן פיקוח של בקרת איכות מטעם המפעל ולעיתים קרובות גם מצדו של הלקוח.
  • לוח"ד לכל מטרה – עם לוח"ד ניתן לבנות משטחי תקרה ורצפה גדולים תוך חיסכון בתמיכה אך לא רק. לוח"דים שימושיים גם עבור קירות וחומות וזאת בשל משקלם המועט יחסית ומחירם האטרקטיבי וזאת  יציבותם הרבה החוסכת בלא מעט תמיכה גם על משטחים אנכיים.
  • בטיחות ואיכות – בשביל בטיחות צריך פשטות ובשביל איכות צריך חומרים טובים. כשכל שצריך לעשות זה לשנע להתקין במקום, הסיכון מינימלי לכל הנוגעים בדבר. ניתן להוסיף אלמנטים שונים ביציקה המשיגים תכונות נדרשות כמו צבע.

מידע נוסף בנושא לוח"דים:

מחשבון לוח"דים

הסבר כללי לטבלאות העומס

שרותי הובלה והרכבת לוח"דים

המלצות למתכננים ולתשומת לב המזמין