דלג לתוכן המרכזי דלג לתפריט צד
גודל טקסט:
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
4 - חיפוש
הצהרת נגישות
EN

הדרך הבטוחה לבחירת קבלן שלד מקצועי

בבניית בניין מעורבים בעלי תפקידים רבים. אחד מהקריטיים ביותר שבהם הוא קבלן השלד, למרות שהוא פחות מוכר אולי לציבור הכללי. מדוע הוא כל כך חשוב, וכיצד לוודא שאת עבודות השלד שלכם מבצע קבלן שלד שאפשר לסמוך עליו?

 

אין מקום לפשרות

שלד הבניין הוא התשתית החשובה ביותר של הבניין. הוא קובע את התאמת הבניין לתוכנית האדריכלית ואת ביצועה באופן מדוייק. קבלן  השלד אחראי להזמנת חומרי הבנייה, מוודא שהם אכן עומדים בסטנדרטים הנדרשים ושהם איכותיים ותקינים. קבלן השלד מפקח על עבודות הבנייה באתר בזמן אמת ומוודא שפועלי הבניין במקום מבצעים את העבודות על פי התוכנית והנהלים, תוך שימת לב לעמידה בתקנים ואיכות העבודה. אמנם את תכנון השלד מכין מראש מהנדס הקונסטרוקציה, אך קבלן השלד הוא זה שאמור לבצע את התוכניות בשטח, ללא ליקויים ובהתאמה מושלמת לתוכנית. מידת הבטיחות של הבניין כולו תלויה בקיומו של שלד תקין וחזק, היכול לעמוד בנזקי טבע ופגיעות מסוגים אחרים, ולספק תשתית תקינה לבניית הבניין כולו. אם השלד לא תקין, אין אפשרות שהבניין ייבנה כהלכה בהמשך. את שלד הבניין כמעט ואי אפשר לתקן אחרי בנייתו – הרי אי אפשר לחפור מחדש את היסודות, ליישר קירות שכבר נבנו, וכו'. לכן בחירת קבלן השלד היא אחת ההחלטות החשובות שתעשו לגבי הבניין שלכם.

 

אז איך בוחרים קבלן שלד נכון?

ישנם פרמטרים רבים שכדאי לשים עליהם את הדגש בבחירה. לניכם כמה מהם:

בקשו לראות תיק עבודות - בדקו את תיק העבודות של הקבלן – כדי להתרשם ממראה העיניים, אך התרשמו גם ממשמע האוזניים – פנו אל לקוחותיו הקודמים של הקבלן ובדקו האם היו מרוצים מעבודתו. הקשו עליהם בשאלות רבות ומדוייקות ככל האפשר כדי לוודא שאכן כל האספקטים של עבודת הקבלן היו ראויים ועוררו שביעות רצון.

 

השוו מחירים - פנו למספר קבלנים והשוו מחירים. תוכלו לשאול ולהתייעץ גם בפורומים וקבוצות ברשת כדי לוודא שהמחירים המוצעים סבירים ביחס לעבודה הנדרשת.

הוכחות על ניסיון - אם העבודה כוללת אלמנטים מיוחדים, יש לבדוק בנוסף האם לקבלן יש ניסיון בביצוע אלמנטים מבטון מזוין ובטון דרוך המצריכים מיומנות מיוחדת, והאם סיים בהצלחה פרוייקטים כאלה לשביעות רצונם של לקוחותיו.

הערכת זמנים - דרשו מהקבלן הערכה של זמן העבודה הנדרש, והשוו בין הערכות הזמן של קבלנים שונים. יש לוודא שהערכת הזמן הנ"ל תינתן בכתב, וכי תוכנס בסופו של דבר לחוזה ביניכם. יש להוסיף לחוזה סעיף המפרט מה חובתו של הקבלן כלפיכם וכיצד יפצה אתכם אם לא יעמוד בהערכה שקבע. בחוזה מומלץ לקבוע את שלבי העבודה, ולוודא שהתשלום עבור כל שלב יועבר רק לאחר ביצוע השלב.

 

זמינות ונוכחות באתר - לכל פרוייקט דרוש קבלן שלד שיהיה פנוי בתקופה הרלוונטית לפרוייקט, וכן כזה שיהיה זמין להגיע לאתר הבנייה במקרים דחופים. בניית שלד חייבת להיעשות על ידי עובדים מומחים ומנוסים בתחום, ויש לברר כי עובדי הקבלן הם אכן כאלה, וכי הקבלן מעסיק מספיק מהם כדי לסיים את העבודות בזמן שנקבע. ככל שכמות העובדים גדולה יותר זמן העבודה יהיה קצר יותר, עד גבול מסויים.

 

יחסי אנוש - מעל הכל, כמובן שחשובה הכימייה האישית שלכם עם הקבלן, כדי שתרגישו שתוכלו לפנות אליו בכל שאלה או בעיה ולקבל מענה מתאים, וכדי שהתהליך יהיה נעים ופורה לשני הצדדים למרות הלחץ הכרוך בו.

 

השארו מעורבים לכל אורך תהליך הבנייה

גם אם בחרתם בהצלחה את הקבלן המתאים לכם ביותר, קבלן מומלץ שנעים לעבוד איתו, וסיכמתם על חוזה הוגן ומגן על שני הצדדים, בזאת לא תם חלקכם. לקוח שרוצה לוודא שהכל ייעשה על דעתו ועל הצד הטוב ביותר מקפיד להיות מעורב בתהליך לכל אורכו, וללמוד כל מה שצריך על כל שלב עבודה כדי שיוכל לשים עין נוספת על עבודת הקבלן. לקוח המגיע לאתר הבנייה לעיתים תכופות ללא התראה מוקדמת ובודק את מספר הפועלים במקום ואת אופן עבודתם, יזכה להקפדה יתרה על תקנים ועבודה איכותית, עמידה בזמנים ושימת לב לפרטים. התייעצו ככל שתוכלו כדי שתהיו בעניינים לכל אורך הדרך ותצאו שבעי רצון בסופה.

 חברת "אשקריט" הינה חברת בת של "אשטרום" ומהווה זרוע ביצועית עבורה בכל הקשור לעבודות שלד גדולות. היכולת שלנו כוללת ביצוע עבודות הכנה וכן הקמת שלד במגוון טכניקות ביצוע וחומרים.

ליעוץ, הכוונה והצעת מחיר מוזמנים ליצור אתנו קשר