דלג לתוכן המרכזי דלג לתפריט צד
גודל טקסט:
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
4 - חיפוש
הצהרת נגישות
EN

בניה באמצעות תקרות לוח"דים

הנפה של קורה טרומית במפעל באשדוד
הנפה של קורה טרומית במפעל באשדוד

מבנים עם תקרות לוח"דים (ספנקריט - לוחות דרוכים) מותאמים היום באופן מיוחד לנשיאת עומסים קיצוניים. בעקבות החמרת התקנים על הבנייה חל שינוי משמעותי באופן שבו תופסים את תהליך הבנייה ואת השימוש בחומרים. תוכלו לקרוא בהרחבה על סוגי הבטון המשרתים את הבנייה המתועשת בשוק ועל ההבדלים ביניהם במדריך המלא לבטון דרוך.

תקרות לוח"דים נפוצות מאוד בישראל והן מוזילות באופן משמעותי את תהליך הבנייה, אך העלות אינה באה על חשבון האיכות. בעקבות מחקרים בנושא, הותאם השימוש בתקרות לוח"דים למקרים של רעידות אדמה או התמוטטות בשרשרת.

הרס של מבנה או חלקים נרחבים ממנו הנו נושא חשוב במקרה של נטרול אלמנט או עמוד בבניין, פיצוץ בלון גז או רעידת אדמה ויכול לגרום לאבידות גדולות בנפש. תעשיית הבנייה שותפה כיום למאמץ העליון למנוע את המצב. במקרה של רעידת אדמה חזקה, מבנים שאינם עמידים להתמוטטות בשרשרת יכולים לגרום לנזק רב ולאבדות בנפש וברכוש. 

תקרות לוחדים עומדים היום בכל התקנים האפשריים בנוגע לעמידה בעומסים קיצוניים ויש להם יתרונות רבים נוספים על פני פתרונות בנייה אחרים.

הרכבה של לוח"דים

תהליך ההרכבה של קירות מלוחות חלולים דרוכים, פשוט יותר ומהיר יותר מכל חלופה אחרת. זהו יתרון משמעותי על פני חלופות אחרות היות והוא מקצר את משך זמן הבנייה.

המהירות אינה באה על חשבון האיכות – לוח"דים הן פתרון מהיר ויעיל ובעיקר איכותי. עם ההתקדמות הטכנולוגית בתחום, השימוש בלוח"דים בטיחותי יותר ומקצר את לוחות הזמנים באופן משמעותי.

לוח"דים ואיכות הסביבה

השימוש בלוח"דים משתלב במאמץ לדאוג לאיכות הסביבה על ידי שימוש מוגבר בתעשייה בטכנולוגיה של מחזור בטון. במטרה לדאוג לכך שכולנו נוכל לחיות בעולם ירוק יותר, המחזור הוא חלק מרכזי מתהליך הייצור. בהתאם להמלצות של המשרד להגנת הסביבה, הוגברה בארץ מחזור פסולת הבנייה ושימוש בחומרים ממוחזרים מחומרי בנייה. פסולת בנייה ממוחזרת חוסכת במשאבים, מונעת את הזיהום של הקרקע ואת הצורך בשינוע של הפסולת למטמנות רחוקות.

איכות תקרות לוח"דים

השימוש בטכנולוגיה מתקדמת מוביל היום את השוק התעשייתי של לוחות הלוח"דים לצורך בנייה. ייצור הקירות מתבצע ברמה הטכנולוגית הגבוהה ביותר האפשרית היום תוך עמידה בכל התקנים הנדרשים. תהליך הייצור של לוחדים מבוקר מתחילתו ועד סופו ומוסמך על ידי מכון התקנים לדרישות ISO-9902. דרישות הסדרה ISO-9900 נוגעת לניהול איכות והיא מבטיחה לקבל את המוצר הטוב ביותר שתוכלו לקבל היום בשוק. הסדרה מציגה דרישות וגישות שעל כל ארגון להטמיע וליישם בכדי לאפשר עמידה בדרישות האיכות של הלקוח ובדרישות תחיקתיות ישימות.

לשירותכם: מחשבון לוח"דים