דלג לתוכן המרכזי דלג לתפריט צד
גודל טקסט:
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
4 - חיפוש
הצהרת נגישות
EN

טיפים למציאת חברת בנייה טרומית מקצועית

תרשים ציורי של פרויקט בנייה
תרשים ציורי של פרויקט בנייה

רבים מעדיפים היום בנייה טרומית על פני סוגי בנייה אחרים. אמנם בעבר זה היה אחרת, אך בשנים האחרונות נחשבת הבנייה הטרומית דווקא לאיכותית ובטיחותית במיוחד, והיא מאפשרת חסכון רב בעלויות הבנייה. לבנייה מתועשת זו שימושים רבים, והיא מתאימה במיוחד לבנייה לתקופות קצובות של מבנים תעשייתיים, מוסדות ובנייני משרדים, ואפילו בנייני מגורים מסוגים מסויימים.

עם זאת, כדי ליהנות ביתרונותיה של הבנייה המתקדמת חשוב לוודא כי אתם בוחרים חברה וקבלן מתאימים ביותר לבצע את הפרוייקט הספציפי שלכם, ובמקרה זה לא ניתן להסתפק בניסיון וותק כלליים. מה עוד צריך לבדוק?

הנה רשימת טיפים שיסייעו לכם לבחור חברה שתבצע בנייה מתועשת ברמה הנדרשת

בנייה מתועשת? בנייה קלה? מבנים ניידים? תנו למקצוענים בבנייה טרומית

  1. לחברות בנייה טרומית תחומי התמחויות שונים. שאלו את נציגי החברה שאליה פניתם מהו תחום התמחותה העיקרי – בנייה קלה? בנייה טרומית? מבנים ניידים? אם אתם זקוקים להקים מבנה יביל, למשל, לא תתאים לכם חברה שעיקר התמחותה במבנים ניייחים.

  2. בקשו לראות דוגמאות של פרוייקטים קודמים של החברה כדי להתרשם מאופיים ואיכותם, ואף לשוחח עם לקוחות עבר כדי לוודא את שביעות רצונם מאיכות העבודה ומרמת הגימור הגבוהה שלה. התמקדו בפרוייקטים הדומים ככל האפשר לפרוייקט המתוכנן שלכם כדי שהמידע שתקבלו יהיה רלוונטי.

  3. השתדלו לבדוק פרוייקטים מן השנים האחרונות כדי לוודא שהחברה מנוסה בשיטות העבודה והטכנולוגיות המתקדמות ביותר. 

  4. רשם הקבלנים של מדינת ישראל מנהל פנקס קבלנים – רישום הכולל את כל הקבלנים הרשומים וסיווגם המקצועי. על פי החוק הישראלי, עבודות הנדסה ובנייה מסף כספי מסויים חייבות להיות מבוצעות אך ורק על ידי קבלנים רשומים. תוכלו לבדוק את רישום החברה שאתם שוקלים לשכור את שירותיה בפנקס הקבלנים כדי לבדוק שהיא רשאית לבצע עבודות בסדר הגודל הנדרש ולראות אם סיווגה בפינקס גבוה דיו. רישום החברה בפינקס כולל פרטים נוספים שעשויים להיות רלוונטיים, כגון שמות אנשי המקצוע ובעלי הכישורים המועסקים על ידי החברה, תאריך הסיווג האחרון שלה, ועוד.

  5. בימינו יש תחרות גבוהה בין החברות ואין שום סיבה להסתפק בחומרים ועבודה מדרג נחות. דרשו ועשו שיעורי בית כדי לוודא שחברת הבנייה שבחרתם מקפידה על טיב חומרי הבנייה ואינה מתפשרת על הכמויות הנדרשות לאיכות ולבטיחות, על פי החוק והתקנים. הדבר נכון גם בכל הנוגע לאמצעי בידוד. שימוש באמצעי בידוד איכותיים מעלה את רמת בטיחות המבנה ועשוי לחסוך לכם כסף רב בהמשך בסעיף ההוצאות עבור צריכת חשמל שוטפת לצרכי חימום או קירור.

  6. לכולנו חשוב גם לשמור על איכות הסביבה ועתיד כדור הארץ, ולכן הקפידו לבדוק שכל חומרי הבנייה והבידוד בשימוש הם חומרים ידידותיים לסביבה שאינם מזהמים.

  7. בקשו הוכחות מנציגי החברה לכך שהיא מעסיקה אנשי מקצוע מיומנים בבניית בניין טרומי או הרכבתו בשטח, וכי אנשי מקצוע אלה מומחים בשימוש בטכנולוגיות המתקדמות ביותר בתחום הבנייה הקלה. 

מה צריך להיות בחוזה שלכם עם חברת הבנייה?

חברות אמינות ורציניות נוהגות להתחייב על עמידה בלוח זמנים סביר. בדקו האם החברה אליה פניתם נוהגת לעשות זאת, והאם היא אכן עומדת בלוח הזמנים שנקבע. וודאו שקיים סעיף בחוזה הקובע מהו הפיצוי שתקבלו אם החברה לא תעמוד בלוח הזמנים. מוזמנים לקרוא אודות אשקריט.

חברת בנייה טובה נוהגת גם לספק אחריות ארוכת-טווח על המבנה, ומקפידה לעמוד בכל תווי התקן, האיכות והבטיחות המחמירים ביותר והמחוייבים בחוק. נסו להעלות שאלות בעניין כדי לבדוק עד כמה נציגי החברה בקיאים בתקנים ובחוקים והאם הם מתחייבים בחוזה לעמוד בהם. כמו כן, דרשו מן החברה להתחייב להקצות מפקח מוסמך על כל תהליך הבנייה.

ומה קורה אם יש צורך לערוך שינויים בתוכנית הבנייה ממש לפני תחילת הבנייה? בדקו את גמישות החברה לשינויים בתכנית במקרה כזה.

וודאו כי המחיר שאתם מסכמים עליו עם החברה כולל את העבודה בכללותה – כולל התכנון, הביצוע, הטיפול בהיתרי הבנייה וכו', עד לקבלת מפתח המבנה.

לסיכום,

הקפדה על הטיפים הנ"ל תגן עליכם מפני שרלטנים וחאפרים, תעזור לכם להבטיח כי הפרוייקט שלכם יסתיים בהצלחה ובזמן ויעמוד בסטנדרטים הגבוהים ביותר של איכות ובטיחות, וכי הוא יחסוך לכם כסף בהווה ובעתיד.