EN
גודל טקסט:
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
4 - חיפוש
הצהרת נגישות

מדוע הביקוש לבניה המתועשת נמצא בעלייה?

הבניה המתועשת נמצאת בעלייה
הבניה המתועשת נמצאת בעלייה

הבניה הטרומית, המכונה גם הבניה המתועשת, היא אחת מהשיטות היעילות, האמינות והמהירות הקיימות בענף הבניה. הטכנולוגיה של הבניה המתועשת משתנה לפי הצרכים והדרישות אולם לכל שיטות הבניה הטרומית יש מכנה משותף אחד- כולן מתבססות על יציקות בטון מוכנות ומותאמות מראש, שמשונעות לאתר הבניה וחוסכות זמן ועיכובים מיותרים. זאת ועוד, היכולת של הבניה הטרומית להיות חומר ביד היוצר, הפכו אותה לפופולארית בקרב מהנדסים ואדריכלים. 

אלו שיטות קיימות?

בניה טרומית מתבססת על מספר שיטות, המאפשרות חופש בחירה וגמישות תכנונית הנדסית ואדריכלית. שיטה אחת היא בניה של רכיבי השלד, בשיטה זו מייצרים את הקורות והעמודים בהתאמה אישית או במידות הקיימות, לפי בחירה. היתרון הגדול של שיטה זו הוא בחופש הפעולה בעת התקנת קירות השלד בשטח. שיטה נוספת היא ייצור קירות מוכנים, הכוללים תכנון וביצוע מראש לפתחים, נקודות חשמל, חלקי רצפה ותקרה, כך שהקיר משונע כשהוא מוגמר להתקנה בשטח האתר. השיטה השלישית היא ייצור חדרים מוכנים בשלמותם, לרבות התקנת תשתיות, שיטה שמאפשרת הצבת מבנה מוגמר בשטח. המשותף לכל השיטות הם רמת הביצוע, הדיוק והאיכות המאפיינים את התוצרים. כאשר התכנון והייצור מתבצעים מראש במפעל, תחת בקרה ופיקוח, כל פרט ופרט מחושב מראש והמוצר "נולד לחיים" כשהוא מהונדס בדייקנות. מוזמנים לקרוא בהרחבה על סוגי הבטון של הבנייה המתועשת ועל ההבדלים ביניהם.

היתרונות

בנייה ירוקה: הבניה המתועשת מאפשרת בקרה מקסימאלית על ייצור חומרי הגלם והיא מתבצעת במפעל, אשר עומד בתקנים ותחת סביבת עבודה מבוקרת. העובדה שהייצור מתבצע במעין "מעבדה", מונע גם את האבק, הלכלוך וזיהום האוויר, הכרוכים בביצוע פעולות בנייה בשטח. לפיכך, בניה טרומית היא בנקייה נקייה וידידות לסביבה. 

ביצוע מהיר: בניה מתועשת היא הדרך המהירה ביותר להקמת מבני מגורים, מסחר ותעסוקה, מבני ציבור ומבני תעשייה. מדובר בחסכון של כ-30 אחוז ממשך זמן הבנייה הרגילה. כמו כן, הבניה המתועשת מונעת עיכובים מיותרים בעבודות הקמת המבנים ומאפשרת עמידה בזמני מסירת הפרויקט.  

בטיחות: הבניה הטרומית איננה כרוכה בהעסקת פועלים בשטח האתר, בניית פיגומים או עבודות טיח וגימור. היציקות מגיעות מוכנות לשטח האתר ואף את חיפויי הקירות מתקינים כבר בשלב הכנת המעטפת במפעלי החברה. הקמת מעטפת בניין ללא סיכונים מיותרים היא אחד מהיתרונות הגדולים של הבניה המתועשת. 

רמת גימור גבוהה: כל פעולות עיצוב המעטפת בבניה המתועשת מתבצעות במפעל, כך שניתן לפקח, לדייק ולשלוט ברמת הגימור של חיפוי המעטפת, לרבות התקנת ספי חלונות, נקודות חשמל בקירות, דלתות, חלקי תקרה ורצפה ועד לצביעה מושלמת. 

עמידות וחוזק: הטכנולוגיות המתקדמות של הבניה הטרומית כוללות יציקת תבניות בטון תחת מפרטים טכניים ופיקוח הנדסי ואדריכלי, המבטיחים דיוק, חוזק וחסינות של רכיבי המבנה. לכל אלו יש להוסיף את השימוש במילוי מבטון מזויין, חומר הגלם החזק ביותר בענף הבניה. 

למה מהנדסים ואדריכלים בוחרים בבניה מתועשת?

היתרונות הרבים, הדיוק, המהירות, הבטיחות ושאר מאפייני הבניה הטרומית הם סיבה אחת לבחירה בבניה מתועשת. הסיבה השנייה היא היכולת של הבניה הטרומית לספק למהנדסים ואדריכלים מקטעים שלמים ומותאמים, המאפשרים גמישות ויצירתיות בהשלמת מבנה קיים, לפי הרצונות והצרכים של לקוחותיהם. עיצוב פונקציונאלי הוא מילה נרדפת לעיצוב מודרני- ואת שניהם מספקת הבניה הטרומית, כך שניתן לתכנן בעזרתה מבנים מרהיבים ומתקדמים.

כאשר השמיים הם הגבול והכל אפשרי לביצוע מהיר ומדויק, ללא עיכובים- הביקוש לבניה המתועשת נמצא במגמת עלייה מתמדת.