EN
גודל טקסט:
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
4 - חיפוש
הצהרת נגישות

אשקובית

מפעלי אשקריט באשדוד מתמחים מזה עשרות שנים בייצור קוביות שהם אלמנטים מרחביים מתועשים. למעשה, ה"אשקוביות" שפזורות בכל רחבי הארץ הפכו לשם גנרי למוצר הקרוי על שם חברת עבר שפעלה תחת קבוצת אשטרום.

המפעל מספק את קוביות ה"אשקובית" לגופים ציבוריים רבים לרבות שירות בתי הסוהר ומשרד הביטחון. הקוביות הן אלמנט מתועש המהווה חדר מוכן עם תשתיות חשמל, אינסטלציה, שירותים, מקלחות, מיזוג אוויר וכל דרישה מצד הלקוח. הן מונחות בשטח כאלמנט מתועש על בסיס יסודות ומוכנות לשימוש תוך זמן קצר בלבד.

מפעלי אשקריט מסוגלים לייצר קוביות אשר מתפקדות כחדרים מאובזרים לחלוטין העשויים מבטון מזוין. פנים הקוביות מעוצב לפי דרישת הלקוח עם קירות חוצצים העשויים מבלוקים או גבס. תבניות הייצור של הקוביות במפעל אשקריט מבוססות על גודל פנימי של 6.80/3.20/2.70 וישנה אפשרות של משחק מסוים באורך היחידות. במידת הצורך ולפי דרישה ניתן לייצר קוביות ארוכות על ידי חיבור מספר אלמנטים (בין השאר על בסיס קורות ועמודים).

במשך עשרות שנים ועד לימינו אנו, אשקריט היא ספק מרכזי ועיקרי של משרדים ממשלתיים בייצור קוביות למגורים ולצרכים שונים. במקביל, החברה סיפקה קוביות ליישובים, מועצות אזוריות, מועצות מקומיות, עיריות ועוד. אחד מיתרונותיהם הבולטים של האלמנטים המרחביים הללו הוא שניתן לקדם באמצעותם את הפרויקט במקביל. מצד אחד ייצור קוביות ה"אשקובית" במפעלי אשקריט באשדוד, ומצד שני הכנת יסודות ותשתיות באתר להתקנה בלוחות זמנים צפופים.

 

אשקובית - מידות ונתוני ייצור:

 

  • גודל חיצוני – רוחב 7.20, אורך 3.60 וגובה 3.50.
  • גודל פנימי – רוחב 6.80, אורך 3.20 וגובה 2.70.
  • יכולות ייצור גבוהות במהירות ובזמינות ללא תחרות.
  • קוביות הן אלמנטים מרחביים מוכנים לפעולה המגיעים לשטח מאובזרים עם חשמל, תשתיות, אינסטלציה, מקלחות, שירותים וכל דרישה אחרת מצד הלקוח.

 

אחריות התקנת האשקוביות בידיים של הראשיות המקומיות השונות

אשקוביות רבות מותקנות במקומות ציבוריים מחוסרי ממ"ד ומקלט במרחק סביר. במצב המדיני בטחוני בארצנו המודעות גבוהה  והחוק מטיל אחריות על הראשיות המקומיות לדאוג לביטחון הציבור ולמקם אשקוביות (או מיגוניות) בכל האזורים הרלוונטיים בהם יש תנועת אנשים הומה כגון: פארקים, מגרשי ספורט ועוד, כל זאת על מנת לעזור לתושבים לשמור על שגרה תקינה כמה שיותר מבלי לחשוש לצאת מהבית בזמנים מתוחים.

 

הפרמטים החשובים בעת הזמנת אשקובית

אשקובית מבטון מזוין:  רק בדרך זו תוכלו להבטיח חוזק ראוי בזמן אמת.  הבטון בעל יכולת ספיגה ובלימה גבוהים במיוחד, נתונים הכרחיים למצבים בהם יש צורך בהגנה מקסימלית.  

פתחי האוורור באשקובית: למרות הצורך הגבוה באיטום מקסימלי, עדיין יש צורך בכניסת אוויר מבוקרת. על האשקובית להיות עם פתחי אוורור בגודל המאפשר כניסת אוויר מספקת מצד אחד, ולא גדולים מידי על מנת למנוע מצב של חדירת רסיסים לתוכה. כמו כן יש צורך בתשומת לב למיקום הפתחים, לנגישות נוחה אליהם ויכולת תפעול (סגירה ופתיחה) נוחה.  

תכנון פנים האשקובית: תכנון המבנה ואבזורו ישתנה בהתאם לשימוש, למקום ולכמות האנשים להם היא נותנת מענה. כמות שציינו, מידות האשקובית של אשקריט עומדות על גודל פנימי – רוחב 6.80, אורך 3.20 וגובה 2.70. מעבר לכך ניתן להתאים את חלוקת החלל בעזרת קירות גבס בהתאם לדרישת הלקוח ובמידת האפשר.

מיקום האשקובית במתחמים ציבוריים: חובה לדאוג למקום מרכזי ונגיש בזמן סביר בתנאים של אזעקת אמת תוך שימת לב לא לפגוע בפעילותו התקינה של המתחם הציבורי.  נשמח לייעץ לכם  בנושא ולהמליץ על כמות האשקוביות הרצויה ועל מיקומן.

מיקום אשקובית במתחם פרטי: האשקובית משמשת במתלם בתים פרטיים הרבה פעמים להגנה וגם לפתרון דיור / יחידת סטודיו / משרד ועוד. אפשרות זו מהווה פתרון מהיר וזול ובנוסף גם מקור לביטחון ברגע האמת.

 

לייעוץ והכוונה בכל הקשור להזמנת אשקוביות מוזמנים ליצור אתנו קשר