דלג לתוכן המרכזי דלג לתפריט צד
גודל טקסט:
שינוי צבעי האתר:
מקשי קיצור
S - עבור לתוכן העמוד
1 - עמוד הבית
4 - חיפוש
הצהרת נגישות
EN

אשקובית מאובזרת ומעוצבת מבטון מזוין

הנפת תא כליאה טרומית במפעל באשדוד
הנפת תא כליאה טרומית במפעל באשדוד

מפעלי אשקריט באשדוד מתמחים מזה עשרות שנים בייצור קוביות בטון מוכנות שהן אלמנטים מרחביים מתועשים. למעשה, קוביות בטון ה"אשקוביות" שפזורות בכל רחבי הארץ, הפכו לשם גנרי למוצר הקרוי על שם חברת עבר שפעלה תחת קבוצת אשטרום.

קוביות בטון מוכנות - אשקוביות

המפעל מספק את קוביות בטון מוכנות ה"אשקובית" לגופים ציבוריים רבים לרבות שירות בתי הסוהר ומשרד הביטחון. קוביות בטון הן אלמנט מתועש (אלמנט טרומי) המהווה חדר מוכן עם תשתיות חשמל, אינסטלציה, שירותים, מקלחות, מיזוג אוויר וכל דרישה מצד הלקוח. הן מונחות בשטח כאלמנט מתועש על בסיס יסודות ומוכנות לשימוש תוך זמן קצר בלבד.

מפעלי אשקריט מסוגלים לייצר קוביות בטון אשר מתפקדות כחדרים מאובזרים לחלוטין העשויים מבטון מזוין. פנים הקוביות מעוצב לפי דרישת הלקוח עם קירות חוצצים העשויים מבלוקים או גבס. תבניות הייצור של הקוביות במפעל אשקריט מבוססות על גודל פנימי של 6.80/3.20/2.70 וישנה אפשרות של משחק מסוים באורך היחידות. במידת הצורך ולפי דרישה ניתן לייצר קוביות ארוכות על ידי חיבור מספר אלמנטים (בין השאר על בסיס קורות ועמודים).

במשך עשרות שנים ועד לימינו אנו, אשקריט היא ספק מרכזי ועיקרי של משרדים ממשלתיים בייצור קוביות בטון למגורים ולצרכים שונים. במקביל, החברה סיפקה קוביות ליישובים, מועצות אזוריות, מועצות מקומיות, עיריות ועוד. אחד מיתרונותיהם הבולטים של האלמנטים המרחביים הללו הוא שניתן לקדם באמצעותם את הפרויקט במקביל. מצד אחד ייצור קוביות בטון מוכנות ה"אשקובית" במפעלי אשקריט באשדוד, ומצד שני הכנת יסודות ותשתיות באתר להתקנה בלוחות זמנים צפופים.

לייעוץ והכוונה בכל הקשור להזמנת אשקוביות מוזמנים 08-8522204

פרויקט לדוגמא: מפעל שדה ירושלים 2021

מידות ונתוני ייצור קוביות בטון מוכנות:

  • קוביית בטון גודל חיצוני – רוחב 7.20, אורך 3.60 וגובה 3.50.
  • קוביית בטון גודל פנימי – רוחב 6.80, אורך 3.20 וגובה 2.70.
  • יכולות ייצור גבוהות במהירות ובזמינות ללא תחרות.
  • קוביות בטון (אשקוביות) הן אלמנטים מרחביים מוכנים לפעולה המגיעים לשטח מאובזרים עם חשמל, תשתיות, אינסטלציה, מקלחות, שירותים וכל דרישה אחרת מצד הלקוח.

של מי האחריות להתקנת אשקוביות?

אשקוביות רבות מותקנות במקומות ציבוריים מחוסרי ממ"ד ומקלט במרחק סביר. במצב המדיני בטחוני בארצנו המודעות גבוהה והחוק מטיל אחריות על הראשיות המקומיות לדאוג לביטחון הציבור ולמקם אשקוביות (או מיגוניות) בכל האזורים הרלוונטיים בהם יש תנועת אנשים הומה כגון: פארקים, מגרשי ספורט ועוד, כל זאת על מנת לעזור לתושבים לשמור על שגרה תקינה כמה שיותר מבלי לחשוש לצאת מהבית בזמנים מתוחים.

פרמטים חשובים בהזמנת אשקובית

  • קוביות בטון מזוין: רק בדרך זו תוכלו להבטיח חוזק ראוי בזמן אמת. הבטון בעל יכולת ספיגה ובלימה גבוהים במיוחד, נתונים הכרחיים למצבים בהם יש צורך בהגנה מקסימלית.
  • פתחי אוורור באשקובית: למרות הצורך הגבוה באיטום מקסימלי, עדיין יש צורך בכניסת אוויר מבוקרת. על האשקובית להיות עם פתחי אוורור בגודל המאפשר כניסת אוויר מספקת מצד אחד, ולא גדולים מידי על מנת למנוע מצב של חדירת רסיסים לתוכה. כמו כן יש צורך בתשומת לב למיקום הפתחים, לנגישות נוחה אליהם ויכולת תפעול (סגירה ופתיחה) נוחה.  
  • תכנון פנים האשקובית: תכנון המבנה ואבזורו ישתנה בהתאם לשימוש, למקום ולכמות האנשים להם היא נותנת מענה. כמות שציינו, מידות האשקובית של אשקריט עומדות על גודל פנימי – רוחב 6.80, אורך 3.20 וגובה 2.70. מעבר לכך ניתן להתאים את חלוקת החלל בעזרת קירות גבס בהתאם לדרישת הלקוח ובמידת האפשר.
  • מיקום אשקובית במתחמים ציבוריים: חובה לדאוג למקום מרכזי ונגיש בזמן סביר בתנאים של אזעקת אמת תוך שימת לב לא לפגוע בפעילותו התקינה של המתחם הציבורי. נשמח לייעץ לכם בנושא ולהמליץ על כמות האשקוביות הרצויה ועל מיקומן.
  • מיקום אשקובית במתחם פרטי: האשקובית משמשת במתחם בתים פרטיים הרבה פעמים להגנה וגם לפתרון דיור / יחידת סטודיו / משרד ועוד. אפשרות זו מהווה פתרון מהיר וזול ובנוסף גם מקור לביטחון ברגע האמת.